záhlaví

Diskuze


Budu rád, když sem přispějete svými názory a připomínkami k tvorbě Attily Csihara, skupin s ním spojených a k tomuto webu, ale i k okrajové hudební scéně obecně

V případě nevyplnění jména bude vzkaz ignorován.

 
- @ se v diskuzi vypíše "(zavináč)"
10/07/2008 02:24
Allegor the bloodhunter             

Ordensbruder:
Black metal byl sice primarne protikrestansky, hodne tech skupin ale uz tak nejak vyrostlo z toho primitivniho vzdoru a zacali prezentovat vlastni postoje. Musis si uvedomit, ze treba Norsko je zeme, kde je obrovsky rozsireno evengelikalni krestanstvi, dominuje tam. Neni to jako u nas, my jsme v podstate agnosticky stat. Pro ty zakladatele norske blackove sceny se urcite z velke casti jedndalo o protest proti zivotnimu stylu jejich rodicu, proti tomu, co bylo v Norsku automatickou soucasti zivota. To je jev, ktery se periodicky zopakuje prakticky v kazde generaci, kazda generace z toho ale vyroste, aspon tedy z vetsi casti.
Ja zastavam nazor, ze nabozenstvi muze byt skvela vec, muze ale taky plno veci totalne zesrat. U vsech cirkvi najdes lidi, co maji uprimnou touhu vest proste pohodovy zivot podle nejakych idealu a lidi, co maji potrebu necemu vyhlasovat valky, nekoho osocovat, nachazet si nepritele, manipulovat s lidmi nebo delat politiku. Stejne jako u vsech smeru.

A s Antestorem: Neni to nijak absurdni, je to vyborna kapela. Podle me patri ke spicce norske sceny. Maji vyborny zvuk, hlavne na poslednim albu a jejich hudba je technicky precizne zahrana. I Hellhammer s nimi hral. Myslim, ze krestansky metal je vec, kterou je potreba podporovat. Muzikanti i fanousci tech kapel miluji metal celym srdcem a oni jsou ti, kdo jsou pro svuj oblibeny zanr v nejvetsi palbe. Krestansti metalisti ve vetsine pripadu nejsou zadne ovecky se sklopenyma usima, vetsinou musi svadet pekne tuhe souboje se svymi souverci, kteri se je snazi neustale vyvadet ze sparu dablovych a ukazovat jim spravnou cestu. Myslim, ze jejich nasazeni pro hudbu je obdivuhodne a prave oni jsou skutecne UG v soucasne dobe.

P.S.: Je frustrujici sedet v klubiku v centru Trondheimu, kde se z repraku vali trapny popik. Snad najdu aspon v Bergenu metalovou hospodu...


3/04/2008 15:11
Cremator             http://hrbitov-metal.xf.cz

Již v roce 1993 vznikla old-school black metalová kapela Hřbitov. Vznikla deska Tajemství hřbitova, nahrána kdesi v kotelně na monokazeťák...
Až po 13 letech vstala kapela z mrtvých a l.p. 2006 je ve znamení alba Zmrtvýchstání. Smyslem tohoto příspěvku však je seznámení s novým albem "Smrti vstříc", první dlouho hrající deska... Vše je ke stažení v Diskografii na www.hrbitov-metal.xf.cz


20/02/2008 16:06
Daniel     DanielSssenbeck (zavináč) seznam.cz        

Janku koupil bych jeden ten lístek na tu metalmanii za těch 550,- ozvi se.dík


7/02/2008 12:10
Janek             

Prodám dva lístky na Metalmanii 2008 za 550kč.. původní cena. Méte možnost vidět Rage, Megadeth, Overkill atd... kontakt na mě: mobil: 723348422 icq: 279272017 e-mail: MVJMeduna@seznam.cz


3/12/2007 14:20
AGHAST             

Bubák: Těší mě, že ses na to připravil. Netvrdím, že SKITLIV je BM, navíc je mně to celkem jedno. V přátelství Davida Tibeta a těch dvou taky nevidím nejmenší problém, spíš naopak. Jediné, na co jsem chtěl upozornit je pomíjivost a zdánlivost jevů jako takových. Jak píše 3. Karmapa v textu "Velké pečeti: Nemůžeme ji potvrdit, řekneme-li, je tímto. Nemůžeme ji popřít, řekneme-li, tímto není." Mysl je král.


21/11/2007 15:59
Bubák             

>AGHAST: Nevím, kolik sem chodí satanistů, ale myslím, že jich moc nebude. Podle toho, co jsem si o Tibetovi přečetl, tak je sice křesťan, ale ne katolík.

Mám pocit, že Skitliv už s BM nemají moc společného. A taky nevidím problém, že Attila či Maniac mají přítele křesťanského vyznání.


21/11/2007 11:16
AGHAST             

Black metal byl primárně protikřesťanský. Když Maniac opustil MAYHEM, chyběl mě. Už nechybí. Právě jsem objevil, že intro na jeho nové SKITLIV MCD udělal David Tibet z CURRENT 93, horlivý katolík, který očekává požehnaný příchod svého pána a spasitele Ježíše Krista a je Maniacův nový přítel, stejně jako je přítelem Attilovým. Takže vážení satanisti, přeju Vám vše dobré a hlavně spoustu bezesných nocí při přemýšlení o novém světovém řádu. IS GOD LOVE?


12/11/2007 23:06
Ordensbruder.AntoniuS             

Allegor: Hlavně je v kurzu říkat, že je něco "v kurzu". Lidé co to dělají si zřejmě potřebují dokázat svojí vyjímečnost. BM byl primárně protikřesťanský a tak se nelze divit že se lidé kolem této scény pohybující takto chovají. Naopak mi přijde jako kardinální hloupost spojovat BM s křesťanstvím v pozitivním slova smyslu - Antestor - to je taková absurdita až se válím smíchy.


04/11/2007 14:17
Bubák             

>Allegor the bloodhunter: by mě zajímalo, kdo se tu naváží do Maďarů, zejména, když Attila je sám maďar. A ohledně křesťanů - bez ohledu na kohokoliv názory, tak BM byl v začátcích zejména o "zlu" a proti křesťanství.


2/11/2007 16:30
Allegor the bloodhunter             

navážíte se tu do Maďarů, do křesťanů...a proč? Protože to je v "kurzu"? Zrovna u těch křesťanů bych si to tak tipnul, je v kurzu být proti nim.
 << Novější     Starší >>
© Bubák; bubak(zavináč)irongatenet.net
Vznik webu: 2006