záhlaví

Autobiografie z roku 2003

ve spolupráci s Gregem Andersonem


S hudbou jsem začal v roce 1986, kdy jsme založili Tormentor. Tormentor se stal v Maďarsku pěkně slavným, protože v té době jsme zde byli nejextrémější skupinou. Nejdříve jsme nahráli a vlastním nákladem vydali 87´ demo ("The Seventh Day Of Doom" ). Sehráli jsme během tohoto období kolem 100 koncertů v Maďarsku. Rozešli jsme se někdy na přelomu let 1989-90 a to kvůli bezútěšným podmínkám v Maďarsku. O několik let později se naše nahrávky staly velmi proslulými ve světovém UG, zvláště díky našim fanouškům, kteří šířili nahrávky ve špatné kvalitě na kazetách. Bylo velmi potěšující a překvapující, slyšet na naši tvorbu velmi kladnou odezvu z mnoha částí světa, ale už bylo pozdě (debut "Anno Domini" byl vydán pouze v roce 95´ u Nocturnal Art Productions; nahráno v 88').

Potom jsme založili v roce 1990-91 Plasma Pool. Plasma Pool byli ovlivněni velmi starým EBM, představovaným skupinami jako: Skinny Puppy, Front Line Assembly, Leather Strip stejně tak jako starými věcmi Current 93. Byla to pro nás tehdy velká výzva, vytvořit tento druh hudby v té době. Zkuste přemýšlet, v té době zde nebyli žádné počítače se samplery a studiové softwary jako dnes! Hráli jsme extrémní temně elektronickou hudbu a v Maďarsku jsme tím prosluli. Takhle to šlo do roku 1993, poté jsem byl osloven Euronymem, abych se přidal k Mayhem.

Eurnoymous, Varg Vikernes (Count Grishnackh), Hellhammer a Attila nahráli album De Mysteriis Dom Sathanas, které je mnoha lidmi považované za nejlepší black metalové album všech dob. Výkon Attily na tomto albu je absolutně průlomový a často napodobovaný. Na této nahrávce Attila současně dal vzniku novým vokálním standardům a zároveň ustanovil sebe jako premiantního vokalistu v black metalovém žánru.

Po oněch "neblahých" událostech se Mayhem rozpoltili stejně tak jako Plasma Pool, oboje kvůli podivným důvodům. Jedním byla vražda Euronyma (kytaristy Mayhem), zatímco Plasma Pool byli zničeni mafií (ukradli nám naše věci). Plasma Pool byli také slavní jenom v období po tom, co nám vyšlo první demo s několika živými verzemi skladeb u malého italského labelu zvaném "Holocaust Records" v roce 95-96.

Poté jsem odešel...

Mezi roky 93-98 jsem byl velmi zaneprázdněn svou rodinou, ačkoliv jsem se v těchto letech účastnil nějakých experimentálních projektů ( N.A.P. , Himalaya, ::Northpole, ..). V tomhle období jsem se víc zajímal o starověkou filosofii.

V roce 1998 jsem se vrátil na extrémní metalovou scénu, když jsem byl osloven, abych se připojil k Aborym. Nejprve jsem byl pouze hostem na "Kali Yuga Bizarrre", ale na druhém albu "Fire Walk With Us" jsem se stal již hlavním zpěvákem a původní zpěvák skupinu opustil. V tomto roce jsem se také objevil v jedné skladbě ("From The Dark Past") na živém albu Mayhem "Mediolanum Capta Est", které bylo nahráno v Miláně v té samé době, kdy jsem hostoval na prvním albu Aborym (které bylo v některých zemích cenzurováno).

V roce 1999 mi bylo nabídnuto, abych nahrál cover verzi Mayhem ("Funeral Fog") s Emperor pro album Tribute to Mayhem a tak jsem se kvůli tomu odebral do Norska.

V témže roce (1999) jsme nahráli nové album Tormentor nazvané "Recipe Ferrum", které bylo shledáno našimi starými fanoušky jako velmi divným, ačkoliv zvláště v poslední době mám mnoho emailů a zpráv od fanoušků, které říkají že rozumí poselství a významu tohoto alba a že se jim začalo velmi líbit. Občas hudba potřebuje čas, aby si našla své posluchače.

V lednu 2000 jsem se do Norska podíval znovu, byl jsem pozván Satyricon na jejich "Roadkill Extravagance Party" a taky navštívit přátele. Tehdy jsem se sešel s chlapci z Limbonic Art a stvořili jsme nahrávku, která se také objevila na mé kompilaci (Serpently Inspired").

V témže roce jsme s Aborym nahráli druhé album "Fire Walk With Us". Říká se, že položilo nové standardy a základy v industriálním black metalu. Měli jsme problémy s naším labelem, kdy udělali velmi slabou propagaci našeho alba (téměř nás bojkotovali) a tak jsme správnou pozornost získali až koncem roku 2001 zásluhou našeho amerického distributora: "World War 3/ Mercenary Music", který udělal správnou propagaci a také díky skvělým magazínům jako "Terrorizer", "Unrestrained" aj., kde jsme měli maximální hodnocení a album bylo vyhlášeno albem měsíce.

V létě 2001 jsem se také přidal k Maďarské skupině "Korog" a nahráli jsme jedno album. Do té doby jsem zde v Maďarsku (mé domovině) neměl žádnou skupinu, také pro mě bylo nutné a důležité pravidelně cvičit a zkoušet. Ke konci roku jsme nahráli 4 skladbové demo, z kterého je na kompilaci jedna věc ("Worshipping of Current").

V roce 2002 jsme nahráli třetí album Aborym "With No Human Intervention". V tom samém roce jsem také hostoval u Anaal Nathrakh ("Atavism"), SUNN O))) ("Decay") a Finnugor (což je maďarsko-finská black metalová skupina). Také jsme v tomto roce založili Professor Fate s Mickem z Anaal Nathrakh, jako boční projekt , spíš pro zábavu do budoucna.

Rok 2003: Dal jsem dohromady kompilaci ("The Beast Of..."), odehrál několik dobrých koncertů společně se SUNN O))) (včetně festivalu All Tomorrows Parties, konaném Autechre) a byl jsem osloven abych nahrál společně s Keep of Kalessin (s členy Satyricon) 4 skladbové mini EP. Začali jsme také uvažovat o dalším bočním projektu pro naší potěchu nazvaném "Born to Murder this World" (se Shanem z Napalm Death, Mickem z Anaal Nathrakh a možná i Necrobutcherem z Mayhem) nic zatím není jisté a vše je ve stádiu vývoje.

Můžete se ptát proč je zde tolik bočních projektů?
Zaprvé proto, že miluji mnoho forem extrémního hudebního umění. Také proto že jsem zkrátka naplněn kreativní energií a to od té doby, kdy s žádnou konkrétní skupinou nemusím objíždět tour atp. Mám tedy víc času abych dělal co mě baví (ačkoliv můj hlavní záměr hrát naživo nevypadá v této chvíli moc jednoduše).

Několik slov o mém soukromém životě: Mám rodinu, ženu a dvě děti, profesí jsem elektrotechnický inženýr, zajímám se o výkonné audiosystémy, občas pracuji pro film ačkoliv v současnosti pracuji ve zvukovém studiu.


All the be(a)st

AttilaOriginál na: http://www.southernlord.com/press/attilacsihar/

Přeložil: +bA+


zpět na biografii

© Bubák; bubak(zavináč)irongatenet.net
Vznik webu: 2006